تامین اجتماعی به تازگی فتوا داده که هر کارفرمایی که میخواد کسی رو استخدام کنه، قبل از بیمه کردن طرف باید اونو بفرسته واسه معاینه پزشکی، اسمشم گذاشتن "طب کار". یه جور درآمد زایی واسه مراکز درمانی طرف قراردادشونه و هیچگونه اعتباری نداره!

واسه معاینه ی یه نفر منم همراهیش میکردم! صد تومن همون اول ازش گرفتن و فرستادنش برای تست و آزمایش تمامی اعضا و جوارح! بهمون گفته بودن که پنجشنبه (یعنی امروز) ساعت دوازده و نیم برای تایید پرونده بریم اونجا. من امروز رو بخاطر اون کار مرخصی گرفته بودم به خیال اینکه تا ساعت یازده میتونم استراحت کنم. اما صبح زود اون طرف زنگ زد و گفت آماده شو بریم! گفتم آخه بهمون گفتن ساعت دوازده و نیم اونجا باشیم!! گفت نه من زنگ زدم گفتن فرقی نمیکنه کی بیاین! گفتم میام ولی اگه تا ساعت دوازده و نیم بهمون جواب ندن مجبوریم این همه مدت رو الکی بشینیم اونجا ها! گفت نه بابا من پرسیدم! با اعصاب خوردی و کلی دری وری دادن به خودم و اونو تامین اجتماعی، آماده شدم و رفتیم. رسیدیم اونجا پشت پرونده رو نگاه کرد دید نوشته ساعت دوازده و نیم. گفت خانوم برین توی این ساعتی که نوشتم بیاین! یه نگاه غضبناکی به طرف انداختم و گفتم بله دیگه. ریش نداریم حرفمون خریدار نداره! دیگه تا ساعت یک و نیم که برگشتیم خونه لام تا کام حرف نمیزد. از زمانی که شناختمش تا به امروز، این چند ساعت تنها زمانی بود که مثل بچه ی آدم به حرف بزرگترش (که من باشم) گوش میداد و زیادی حرف نمیزد! با اینکه اولش عصبانی شدم اما بخاطر اینکه فهمید اشتباه کرده خوشحالم :)

نتیجه ی اخلاقی: همیشه سعی کنین به حرف بزرگتراتون گوش بدین! 

مشخصات

آخرین جستجو ها